Sledujte nás

O nás

550745161dc24.jpg

                                                                  ZAČALO TO BEZINKOU . . . 

Když se v bříšku zcestovalé lektorky a překladatelky nečekaně počal rodit nový živůtek, převrátil se její život vzhůru nohama. Zběsilé profesní tempo náhle vystřídalo tempo velmi pozvolné. Školení, meetingové místnosti, klienti v oblecích a kravatách, to vše se náhle zdálo jaksi neopravdové. Slečnu lektorku to s přibývajícím bříškem a ranní nevolností táhlo jinam . . . do lesa, na louku, ven, na vzduch, za sluncem . . .

Jednoho květnového dne u babičky v Policích na Valašsku natrhala bezové květy a uvařila pár lahví bezinkového sirupu. S třtinovým cukrem a bio citrónem. Byl báječný, voňavý, nebesky dobrý. Vykouzlil úsměv na tváří a vzpomínku na blažené dětství všem, kteří jej ochutnali. A tak se zrodil nápad. Zjevila se před ní nová cesta. Ze svého dlouholetého působení ve Velké Británii si přivezla spoustu inspirace, poznání a podnětů. Setkání s exotickými recepty, marockou, thajskou a především indickou kulturou a gastronomií ji velmi obohatilo. Všechny zážitky daly vzniknout koktejlu rozmanitých nápadů a vyjímečných chuťových kombinací. 

A protože odmalička vášnivě ráda vařila, pekla, sbírala recepty a přátelům při různých příležitostech připravovala nezměrné množství dobrot, rozhodla se jít do toho na plno. Založila rodinnou mini-výrobnu Violka a s podporou svého partnera Míši, dcerky Violky a blízkých přátel vyrábí extra džemy, sirupy, chutney, pesta a mnoho jiných dobrot. Do svých skleniček, které sama ručně vyrábí a zdobí dáva kus srdce, vášeň, radost a hlavně . . . lásku.

VAŘÍME S LÁSKOU

srdicko.png
Příroda je moudrá a proto nás inspiruje. Věříme, že v ní lze nalézt vše, co je třeba. Proto pro vás vaříme netradiční laskominy v té nejvyšší kvalitě, čili bez chemie či jiných náhražek. Naší nejsladší přísadou je láska, ingredience rozeznatelná v každém soustu a doušku.

Používáme sezónní suroviny

Pro výrobu sirupů, marmelád, chutney a dalších produktů je pro nás základem vybrat ty nejlepší suroviny. V daném ročním období vaříme z toho, co právě dozrává. Hledáme zdroje, které jsou nám co nejblíže. Jihomoravské sady, zahrady, pole, louky i lesy ... tam všude je možné najít kvalitní a čerstvé ovoce, zeleninu a byliny. V měsících, kdy není na Moravě co sklízet využíváme našich kontaktů v zahraničí a zpracováváme exotické ovoce prvotřídní (často bio) kvality.

Sladíme přírodně

P3190118-2.jpg

Našim cílem je dodat do marmelády nebo džemu co nejnižší množství přírodního sladidla, tedy třtinového cukru nebo medu.

Bílý cukr je pro organismus větší zátěží než třtinový. Během procesu rafinace je zbaven řady prospěšných látek, které jsou v nerafinovaném třtinovém cukru zachovány. Jeho použití lze jednoduše rozeznat díky typicky medové barvě. Používáme zejména Dry Demerara Mauricius jantarově žluté barvy, která dokazuje přítomnost melasy.
Cukr plní také roli přírodního konzervantu. Z našeho pohledu je lepší než chemicky získaná kyselina citronová. Snažíme se cukru používat minimum a kde je to možné, úplně ho vynecháme.

Čerstvá šťáva místo prášku

P3190119.jpg

Naše prababičky si uměly poradit bez umělých konzervantů a aditiv a my se jimi rádi necháme inspirovat všude, kde je to možné.

Do našich výrobků přidáváme čerstvě vymačkanou citrónovou šťávu. Ta slouží jako přírodní konzervant a dokonale zastoupí kyselinu citrónovou v prášku. Neobsahuje-li ovoce dostatečné množství pektinu, aby samo "zželírovalo", přidáváme do marmelád a džemů čistý přírodní citrusový pektin.


NÁŠ TÝM

Verča Project Manager & Recipe Colector Violka Junior Quality Controller


MW_0076-Edit2.jpg _MG_7205.jpg

Stránky jsou neustále pod vlivem několika tvůrčích lidí.
(Tím chceme říct, že se na nich stále pracuje a víme, že je co zlepšovat...) 

Můžete nám nechat vzkaz...