Sledujte nás

O nás


P8081781.jpg

                                                                  ZAČALO TO BEZINKOU . . . 

Když se v bříše zcestovalé lektorky a překladatelky nečekaně počal rodit nový život, převrátil se její život vzhůru nohama. Zběsilé profesní tempo náhle vystřídalo tempo velmi pozvolné. Školení, meetingové místnosti, klienti v oblecích a kravatách, to vše se náhle zdálo jaksi neopravdové. Slečnu lektorku to s přibývajícím bříškem a ranní nevolností táhlo jinam . . . do lesa, na louku, ven, na vzduch, za sluncem . . .

Jednoho květnového dne u babičky v Policích na Valašsku natrhala bezové květy a uvařila pár lahví bezinkového sirupu. S třtinovým cukrem a bio citrónem. Byl báječný, voňavý, nebesky dobrý. Vykouzlil úsměv na tváří a vzpomínku na blažené dětství všem, kteří jej ochutnali. A tak se zrodil nápad. Zjevila se před ní nová cesta. Ze svého dlouholetého působení ve Velké Británii si přivezla spoustu inspirace, poznání a podnětů. Setkání s exotickými recepty, marockou, thajskou a především indickou kulturou a gastronomií ji velmi obohatilo. Všechny zážitky daly vzniknout koktejlu rozmanitých nápadů a vyjímečných chuťových kombinací. 

A protože odmalička vášnivě ráda vařila, pekla, sbírala recepty a přátelům při různých příležitostech připravovala nezměrné množství dobrot, rozhodla se jít do toho na plno. Založila rodinnou mini-výrobnu Violka a s podporou svého partnera Míši, dcerky Violky a blízkých přátel vyrábí extra džemy, sirupy, chutney, pesta a mnoho jiných dobrot. Do svých skleniček, které sama ručně vyrábí a zdobí dáva kus srdce, vášeň a hlavně radost.

VYSOKÝ OBSAH OVOCE


P7291664.jpg
Příroda je moudrá a proto nás inspiruje. Věříme, že v ní lze nalézt vše, co je třeba. Základem každé naší skleničky je prvotřídní ovoce. U extra jamů si většinou držíme standart 80% obsahu ovoce v každé skleničce. Při přípravě marmelád z bio citrusů je potřeba použít cukru více. U citrusových marmelád se tedy pohybujeme mezi 60 - 70 % obsahem bio citrusů.  

Používáme sezónní suroviny


P4210043.jpg

Pro výrobu sirupů, marmelád, chutney a dalších produktů je pro nás základem vybrat ty nejlepší suroviny. V daném ročním období vaříme z toho, co právě dozrává. Hledáme zdroje, které jsou nám co nejblíže. Jihomoravské sady, zahrady, pole, louky i lesy ... tam všude je možné najít kvalitní a čerstvé ovoce, zeleninu a byliny. V měsících, kdy není na Moravě co sklízet využíváme našich kontaktů v jižní Itálii, na Sicílii a v sousedním Rakousku, odkud zpracováváme exotické ovoce prvotřídní bio kvality.

Sladíme přírodně


PB170165.jpg

Našim cílem je dodat do marmelády nebo džemu co nejnižší množství přírodního sladidla, tedy cukru nebo medu.

Nejraději používáme Dry Demerara Mauricius jantarově žluté barvy, která dokazuje přítomnost blahodárné melasy. Tam, kde bychom příliš změnili barvu či intenzitu původní ovocné chuti přidáme minimální množství cukru bíleho. 
Cukr plní kromě sladidla především roli přírodního konzervantu. Z našeho pohledu je to lepší varianta než náhražky jako chemické konzervanty či glukózo-fruktózové sirupy a koncentráty, které našemu tělu rozhodně neprospívají. Cukru se snažíme používat minimum a kde je to možné, úplně ho vynecháme. U našich marmelád máte zkrátka vždy jistotu, že jsou plné kvalitního ovoce.

Čerstvá šťáva místo prášku

P3190119.jpg

Do našich výrobků přidáváme čerstvě vymačkanou citrónovou šťávu. Ta slouží jako přírodní konzervant a dokonale zastoupí kyselinu citrónovou v prášku. Neobsahuje-li ovoce dostatečné množství pektinu, aby samo "zželírovalo", přidáváme do marmelád a džemů čistý přírodní citrusový pektin.

Kyselinu citronovou ve formě prášku přidáváme pouze do sirupů, které mají oproti džemům mnohem tekutější konzistenci a je proto potřeba je šetrně konzervovat. Celé to nakonec pojistíme šetrnou pasterací, abychom měli jistotu, že k vám skleničky a lahve se sirupy dorazí v top kvalitě.


NÁŠ TÝM

Verča Project Manager & Recipe Colector Violka Junior Quality Controller


P4210012 (2).jpg P7020955.jpg

Stránky jsou neustále pod vlivem několika tvůrčích lidí.
(Tím chceme říct, že se na nich stále pracuje a víme, že je co zlepšovat...) 

Můžete nám nechat vzkaz...